Kilit Parke Taşı

Ürün İsmi: Kilit Parke Taşı
Ürün Kodu: Kumlamalı
Üst En(cm): 12 cm
Alt En(cm): 15 cm
Boy(cm): 70 cm
Yükseklik(cm): 30 cm
3774
Adet(kg): 70 kg.
Ürün Açıklaması

KUMLAMALI KİLİT'Lİ PARKE

Kilit parke adı ile de bilinen kilit taşları, birçok farklı dış mekan zemininde kaplama oluşturmak amacıyla kullanılan yapı malzemeleridir. farklı desenlerde, renklerde ve boyutlarda hazırlanan bu hazır taşlar, yapay ürünlerdir. Hazırlanan kalıplara betonun dökülmesi ve kurutularak kullanıma hazır hale getirilmesi sonucunda üretilmektedir. Aynı zamanda fabrika ortamında hazırlanan ürünler oldukları için, üretim hızı yüksek ve maliyeti düşük malzemelerdir.
Kilit taşları, özellikle parklar ve okul bahçeleri gibi zeminleri kaplamak amacıyla tercih edilen ürünlerdir. Çünkü beton, uzun ömürlü ve dayanıklı yapı malzemelerinin başında yer almaktadır. Aynı zamanda ağırlığa dayanma gücü de yüksek olan ürünler oldukları için, kamuya açık meydanlarda da sıkça kullanılmaktadır.

Kilit Taşı Nedir?
Hazır kalıplara beton dökülmesi ve kurutularak kullanıma hazır hale getirilmesi sonucunda ortaya çıkan zemin kaplama yapı malzemelerine, kilit taşı adı verilmektedir. Tasarımlarında bulunan girinti ve çıkıntılar sayesinde bu taşlar, birbirleri ile kenetlenme ve bütünleşik bir yapı oluşturma imkanı sunmaktadır. Farklı desenler ve renklerdeki taşların bir arada kullanılması ile farklı tasarımların oluşturulması da mümkündür. Bu nedenle dış mekan peyzaj çalışmalarında kullanımı oldukça yaygındır.
Kilit taşlarının yerleştirilmesi ve zeminin kaplanması, diğer yöntemlere oranla çok daha pratiktir. Kullanımının kolay olması ve uzun seneler boyunca dayanıklılık göstermesi gibi avantajları sayesinde, özellikle kamuya açık alanlarda tercih edilen ilk zemin kaplama malzemeleri arasında yer almaktadır.
Kilit taşları, soğuk beton görünümü yerine daha sıcak ve estetik bir görünüm sunmaktadır. Aynı zamanda tüm dış mekanlarda kullanımı uygun olduğu için popüler bir yapı malzemesidir. Beton taşlarının yalnızca montajı değil, söküm işlemleri de kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede taşların, farklı bir alana taşınması da mümkündür. Uygun fiyatlı ürünler olması ve transferlerinin kolay olması ise düşük maliyetle çalışma yapılmasında oldukça etkili bir unsurdur.

Kilit Taşı Nerelerde Kullanılır?
Kilit taşları, birçok farklı dış mekan zeminin kaplanması için uygun yapı malzemeleridir. Bu nedenle günlük yaşamda sıkça karşılaşılan ürünlerin başında yer almaktadır. Kilit taşları, yağışların toprağa ulaşmasına izin veren ürünlerdir. Bu nedenle su birikmesi ya da kayma gibi sorunlara neden olmamaktadır. Tüm mevsim koşullarına uygun ürünler oldukları için, her mevsim kullanıma açık olan sokaklar ve caddeler gibi alanlarda kullanımı oldukça yaygın şekilde görülmektedir.
Kilit taşları, maliyeti düşük olan ve işçiliği kolay olan yapı malzemeleridir. Bu nedenle kamuya açık olan meydanlar, okullar, parklar, bahçeler, yollar ve kaldırımlarda kullanılması mümkündür. Aynı zamanda işyerlerinin otoparkları ya da diğer dış mekan yürüyüş alanlarında da sıkça tercih edilen ürünlerdir.
Kilit taşları, kolayca sökülme ve başka bir alana tekrardan uygulanma imkanı sunan ürünlerdir. Bu nedenle birçok kişi, özel konutlarında da kullanmayı tercih etmektedir. Bu sayede konutun değiştirilmesi durumunda, kilit taşlarının yeni konuta transfer edilmesi avantajı sağlanmış olmaktadır.

Kilit Taşı Özellikleri Nelerdir?
Kilit taşları, kolay bir şekilde monte edilebilen ve uzun seneler boyunca sorunsuzca kullanılabilen zemin kaplama malzemeleridir. Günümüzde sık sık tercih edilmesinin ilk sebebi ise, betonun çevresel koşullara karşı dayanıklı bir ürün olmasıdır. Betondan üretilen kilit taşları, uzun seneler boyunca aşınma ve kırılmalara karşı dayanıklılık göstermektedir. Aynı zamanda şık bir tasarım oluşturması da en beğenilen özellikleri arasındadır.
Kilit taşları, yağışların toprağa ulaşmasına izin veren ürünlerdir. Bu nedenle su birikmesi ya da don oluşturarak kaygan zemin riski yaratma ihtimalleri bulunmamaktadır. Bu durum, hastane ve okul bahçelerinde yaygın şekilde kullanılmasında doğrudan etkilidir. her mevsim kullanıma uygun olan kilit taşları, aynı zamanda çevre dostu ürünlerdir.
 
 
 

 

Arama Kelimeleri

Kilit Parke Taşı, Kilit Parke Taşı Fiyatı Fiyatları, Çapları, Teknik Özellikleri, Ölçüleri, Kalınlıkları, Ağrılıkları, Enleri, Boyları, Yükseklikleri